×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۶ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
برجام ؛ ظریف و طنز تست آب غوره!

🔸موضوع را با یک طنز اغاز می کنم. ﻣﺴﺌﻮﻝ ﺗﺴﺖ آب غوره و سرکه های ﯾﮏ ﮐﺎﺭﺧانه سرکه ﺳﺎﺯﯼ ﻣﯽﻣﯿﺮد، ﻣﺪﯾﺮ کارخانه دنبال یک ﻣﺴﺌﻮﻝ ﺗﺴﺖ ﺩﯾﮕر ﻣﯽﮔﺮﺩد ﺗﺎ او را ﺍﺳﺘﺨﺪﺍﻡ کند.یک فرد مست ﺑﺎ ﻟﺒﺎﺱ ﮊﻧﺪﻩ ﻭ ﭘﺎﺭﻩ ﺑﺮﺍﯼ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺷﻐﻞ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ ﻣﯽﺩهد! مدیر ﻓﮑﺮ ﻣﯽﮐﻨد ﭼﻄﻮﺭ می شود ﺭﺩﺵ کرد؛ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﻣﯽﮔﯿﺮد. ﺗﺴﺘﺶ کند! یک فنجان از آب غوره به او می دهند ﻭ ﻣﯽﺧﻮﺍهند ﮐﻪ ﺗﺴﺖ ﮐﻨد. ﻣﺮﺩ ژنده پوش ازمایش ﻣﯽﮐﻨد ﻭ ﻣﯽﮔوید: غوره انگور ﻗﺮﻣﺰ، ﻣﺴﮑﺎت، سه ساله، و در ﺑﺨﺶ ﺷﻤﺎﻟﯽ ﺗﭙﻪ ﺭﺷﺪ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺩﺭ ﻇﺮﻑ ﻓﻠﺰﯼ ﻋﻤﻞ امده است. ﻣﺪﯾﺮ کارخانه ﻣﯽﮔوید ﺩﺭﺳﺘﻪ! فنجان ﺩﯾﮕری به او می دهد تا تست کند. او ﻣﯽﮔوید ﺍﯾﻦ ﯾﮑﯽ آب غوره ی ﻗﺮﻣﺰ ﮐﺎﺑﺮﻧﻪ، ﻫﺸﺖ ﺳﺎﻟﻪ ﻭ در بخش جنوبی ﺗﭙﻪ ﺭﺷﺪ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺩﺭ بشکه ی ﭼﻮﺑﯽ عمل آمده است‌ .
مدیر ﻣﯽﮔوید: درسته! او ﮐﻪ ﻣﺘﻌﺠﺐ ﺷﺪﻩ بود با چشمکی به منشی ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩﯼ ﻣﯽﮐﻨد …ﻣﻨﺸﯽ هم ﯾﻪ فنجان ﺍﺩﺭﺍﺭ ﻣﯽﺁورد. ﻓﺮﺩ الکلی ان را ﺁﺯﻣﺎﯾﺶ ﻣﯽﮐﻨد ﻭ ﻣﯽﮔوید : ﺑﻠﻮﻧﺪ، ۲۶ ﺳﺎﻟﻪ، ﺳﻪ ماهه حامله ﺍﺳﺖ ﻭ ﺍﮔر ﮐﺎﺭ ﺭا ﺑﻪ ﻣﻦ ﻧﺪهید ﺍﺳﻢ ﭘﺪﺭ ﺑﭽﻪ ﺭا ﻫﻢ ﻣﯽ گویم!!

🔸طنز فوق حال و روز عده ای از مسئولین کشور ماست که با انواع حیله و ترفند می خواهند ظریف را از صحنه ی سیاسی کشور حذف نمایند اما هوش، ذکاوت، توکل، ایمان و اعتقاد و عمل خالصانه او تاکنون عملیات انها را نقش براب کرده است

🔸۸ سال مذاکرات بیهوده و بی سرانجام در مورد انرژی هسته ای ایران با کشور های اروپابی، چین و روسیه طول کشید، اما حاصل آن ۶ قطعنامه شورای امنیت و تحریم های بین المللی بر علیه ایران بوده است. با انتخاب روحانی بعنوان رییس جمهور درسال۹۲ دنبال کسی بودند که معادلات روز دنیا را بداند. زبان نهادهای بین المللی را
بفهمد، ماهیت نظام جهانی و مناسبت های میان قدرت های بزرگ رابه خوبی تجزیه و تحلیل نماید، شناخت عینی از واقعیت های موجود داشته باشد و توانمندی های کشور خود را بشناسد. وابستگی های مسئولین حاکم بر کشورهای طرف مذاکره، با نهاد ها و انجمن ها و سایر مراکز قدرت ساز، در ان کشورها را بداند. و همانند تخصص فرد متقاضی استخدام درکارخانه آب غوره سازی، که در کار خودش استاد بود. ایشان هم در زمینه دیپلماسی و امور بین الملل به تمام معنا استاد و متخصص باشد، ریشه افراد طرف مذاکره، محل و عوامل رشد انها، مدت زمان تجربه کار بین المللی و سایر اطلاعات مورد نیاز را داشته باشد. اما در اینجا نه یک ژنده پوش که “شرایط ایجاب نمی کرد”، بلکه بر عکس یک جنتلمن شیک پوش و خوش تیپ با هوش و زیرک و تخصصی به مراتب بیشتر از ان فرد متقاضی استخدام در کارخانه ی آب غوره سازی، در زمینه دیپلماسی و امور بین الملل را بعنوان وزیر خارجه انتخاب کردند. البته انتصاب ظریف در همان زمان هم با مخالفت عده ای در داخل کشور روبرو شده بود.اما دولت روحانی توجهی به مخالفت انها نکرده و مسئولیت مذاکرات برجام را با حذف فرد قبلی در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی کشور به وزارت امور خارجه و ظریف واگذار نمود، تا از این هوش و ذکاوت در جهت تامین منافع ملی کشور استفاده شود

🔸ظریف پس از طی پروسه طولانی درسال ۹۴ موفق به انعقاد تفاهمنامه برجام با ۵ ابرقدرت دنیا شد. و برگ زرینی در تاریخ دیپلماسی کشور را به ثبت رساند.اما مخالفین وکاسبان تحریم باتمام امکانات وتشکیلات داخلی ورفقای خارجی نگذاشته اندبرجام بصورت کامل به نتیجه برسد و مردم ایران از مزایای ان بهره مند شوند.

🔸او و تیمش اکنون پس از تحولات ایجاد شده ناشی از نتایج انتخابات ریاست جمهوری امریکا و ایجاد شرایط مناسب بین المللی، بار دیگر با تدبیر و درایت مثال زدنی و با نگاه به تجربه تلخ گذشته در رابطه با مخالفین داخلی، درحال موفقیت نهایی در برجام ۹۴ و ثبت یک واقعه بی نظیر در تاریخ کشور هستند.

🔸او و یارانش این بار با یک دیپلماسی پیچیده و به منظور تسریع در روند مذاکرات و با اطلاع از خواسته های طرفین، مذاکرات را در دو جبهه دنبال کردند. از یک طرف مذاکرات برجام ۹۴ را در وین و با حضور کل اعضای ۵+۱ در دستور کار قرار دادند و با تشکیل سه کارگرو شامل: کارگروه هسته ای،کارگروه تحریم و کار گروه ترتیبات اجرایی، در حال اتمام مذاکرات و توافق نهایی هستند. و بزودی نتایج ان اعلام خواهد شد.

🔸از طرف دیگر ظریف و تیمش با تدابیر ویژه، مذاکرات برجام پلاس، شامل حل مسائل منطقه ای ایران با همسایگان، تبادل زندانیان، مسائل حقوق بشر، را با هماهنگی مقامات امنیتی از بعد تاثیر بیشتر میدان بر دیپلماسی در این جبهه را با مرکزیت بغداد و ملاقات مقامات امنیتی ایران با مقامات هم تراز کشورهای اردن، عربستان، مصر، امارات، هییت امریکایی مستقر در منطقه، دنبال نمودند که حاصل ان تغییر مواضع ۱۸۰ درجه ای بن سلمان و سخنان مهربانانه ی وی در مورد ایران و پیشرفت مذاکرات بود. تیم پیشنهادی ظریف در بغداد هم اکنون در حال مذاکره و توافق و صلح نهایی در منطقه هستند. او با تدبیر و درایت خاص و با تجربه ای که از مخالف، کارشکنی لاوروف در برجام ۹۴ داشت. با زیرکی خاص،چین وروسیه و اروپا را اولا بدلیل احتمال کار شکنی و ثانیا بدلیل طولانی شدن مدت مذاکرات، از برجام پلاس حذف نمودند. و مستقیما با امریکا و کشورهای منطقه واردمذاکره شدند.

🔸اکنون که پس از ۸ سال تلاش بی وقفه تیم دیپلماسی ایران به مدیریت “ظریف” علی رغم تمام کار شکنی ها، درحال کسب موفقیت نهایی هستند و خبرهای خوب از وین و بغداد با ابتکارات فوق دیپلماتیک ظریف و تیم او در راه است، و مذاکرات مراحل نهایی خود را طی می کند، عده ای در داخل کشور با حمایت و هدایت کشور ثالث که خود از مخربین برجام بوده و ظریف در فایل صوتی به کارشکنی انها اشاره نموده است، درصدد حذف او و تیمش بر امدند، تا هم او را از صحنه سیاسی کشور و انتخابات ۱۴۰۰ خارج نمایند. و هم ثمره برجام را در تاریخ بنام خود ثبت کنند. بنابراین با یک توطئه ی حساب شده و هدایت یافته به کمک یکی از مخوف ترین سازمان های اطلاعاتی دنیا،، دو‌گانه سازی میدان و دیپلماسی و بعبارتی دوگانه سازی ظریف و شهید سلیمانی را راه اندازی کردند تا با استفاده از محبوبیت شهید سلیمانی ظریف و تیم او را با جوسازی از صحنه سیاسی اینده کشور حذف نمایند. در یک مقاله قبلا گقته بودم که باید خدا را شکر کرد که با اینهمه عداوت و کینه نسبت به ظریف، او را خفه نکردند.اما انها باید بدانند ظریف شخصیتی بسیار ماهر با تدبیر زیرک و متخصص در کارخود است و به مراتب زیرک تر و هوشمندتر از ان تست کننده آب غوره ،در صحنه دیپلماسی است. همانطور که با گاندو موفق به حذفش نشدید. این بار نیز به لطف الهی تیرتان به سنگ خواهد خورد.

حال اگر پس از سخنان اخیر مقام معظم رهبری و رهنمود های ارزشمند ایشان، که ظریف در پیامی در اینستاگرام در پاسخ رهنمود های رهبری نوشت “ختم کلام است”یعنی ضمن اطاعت از رهبری، معنای دیگرش این بود که سفره ای را که علیه من و دولت پهن کرده بودید جمع کنید. و اجازه دهید مردم سر سفره لغو تحریم ها و تغییر سیاست های منطقه ای بنشینند.” باز هم عده ای همچنان بخواهند بر طبل دو‌گانه ظریف و سردار سلیمانی بکوبند و ایثار و زحمات ارزشمند و تعیین کننده سردار سلیمانی در میدان و تدابیر ویژه و بی نظیر و اتخاذ تاکتیک های فوق العاده ظریف در دیپلماسی را ضایع نمایند و به این دوگانه سازی مصنوعی که برای تامین منافع خود ایجاد کرده اند، ادامه دهند. و به اتشی که روشن کردند، هیزم اضافه نمایند.مطمئن باشند ظریف نام پدران بچه های بلوند های ۲۶ ساله کشور اروپای شرقی که هم اکنون چند ساله هستند،و انهایی که ۶ ماهه.حامله هستند را خواهند گفت. او چهار کلمه گفت زلزله ی ۵ ریشتری ایجادشد. خود دانید، اگر منتظر زلزله ۹ ریشتری و ویرانی همه چیز هستید ادامه دهید !!!!‌

عقل حکم می کند که بیش از این دست به خود کشی نزنید. و بگذارید مردم حلاوت و شیرینی برجام را پس ازاین همه فقر، فلاکت، تنگدستی احساس کنند.

🔸نکته اخر مربوط به اقای بروجردی رییس اسبق کمیسیون امنیت مجلس است. “او گفت: سخنان ظریف مایه شرمساری و شرمندگی است،” اقای بروجردی دیشب یکی از شبهای لیالی قدر  بود.شب بیست و سوم هم در راه است. به تنهایی بنشین روبروی خدای متعال به اعمالی که انجام دادید و خودت و خدا شاهد ان بودید را خالصانه با خدای خود درمیان بگذار، و صادقانه به وجدانت مراجعه کن ببین ایا اعمال شما مایه شرمندگی و شرمساری است و یا حرف های ظریف؟ که هیچ توهینی به کسی نکرد و واقعیت های میدان و دیپلماسی را برای تصحیح در اینده مطرح فرمودند.و بارها ستایش خودرا از سردار سلیمانی بیان نمودند. البته به غیر از خدای متعال و مهربان، دوستان در نهادهای اطلاعاتی هم بخشی از اعمالت را می دانند. انها هم می توانند مقایسه کنند.با تخریب ظریف تطهیر نمی شوید. به متکی هم در مقاله قبلی همین توصیه را کردم.از گندم “ری” به تو هم چیزی نخواهد رسید.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true